Haberler

İsmailağa Telif ve Araştırma Merkezi’nden Yeni Hizmet: Akaid Birimi

İsmailağa Telif ve Araştırma Merkezi bünyesinde kurulan Akaid Birimi, İsmailağa Kelam İhtisası medresesinden mezun olmuş hoca efendiler tarafından yürütülmektedir.

Akaid Birimi’mizde çağın en büyük problemi olan inançsızlık veya yanlış inançlara karşı mücadele edilmektedir. Bu bağlamda ateizm, deizm gibi inançsız fırkaların şüphelerine cevap mahiyetinde makaleler kaleme alındığı gibi; Selefilik, Şia ve Modernizm gibi sapkın akımlara karşı da yazılar yazılmaktadır.

Bu yazılar, Akaid Birimi’nin de dahil olduğu İsmailağa Telif ve Araştırma Merkezi’nin internet sitesinde her hafta yayınlanmaktadır.

Akaid Birimi’nin sunduğu bir diğer hizmet ise dini meseleleri danışma hattına gelen itikadi soruları cevaplandırmaktır. Hocalarımız her gün bu tür itikadi suallere telefonla cevap vermekte, ihtiyaç ve talep doğrultusunda yüz yüze görüşme de yapmaktadır.

Birimimiz bununla beraber, talebelerin istifade etmesi için medreselerde okutulan kelam eserlerini tahkik edip yayına hazırlamakta ve medreselerde itikadla alakalı meselelerde seminerler tertip etmektedir.

Cenab-ı Allah’tan niyazımız bu hizmetlerin bâkî olmasıdır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Aleyküm selam. İsmailağa Çağrı Merkezi’ni arayıp Akaid Birimi’ne bağlanmak istediğinizi söylerseniz yardımcı olurlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu